Шановні друзі! Ми раді презентувати вам нове творіння своїх рук. Творіння унікальне, аналогів якому немає у вітчизняному футбольному просторі. Це - загальний рейтинг всіх клубів України, що беруть участь у професійних футбольних змаганнях.
Розповімо детальніше про принцип формування рейтингу. Першою, статичною частиною його є бонуси за попередній сезон. Бонуси нараховуються всім командам, що брали участь в матчах чемпіонату всіх професійних ліг та Кубку України. Принцип нарахування наступний - кожна команда отримує за своє місце в чемпіонаті і стадію Кубка певну кількість балів.
УПЛ: чемпіон отримує 120 балів, друга команда ліги - 118, і так далі, з "кроком" у 2 бали, аж до останнього, 16-го місця, що заробляє, відповідно, 90 залікових пунктів.
Перша ліга: від 74-х за перше місце з тим же 2-очковим "кроком" на пониження до 40-а за 18-е.
Друга ліга: той самий принцип, по 2 очки вниз за кожне місце. Переможці груп отримують по 28 балів, 14-і команди - по 2. 2-ма балами преміюються також і нові команди, що не брали участі в попередньому чемпіонаті.
В Кубку - своя система нарахування балів. Переможець отримує 60 пунктів, фіналіст - 55, і далі з 5-очковим "кроком" до 35-ти для тих, хто завершив виступи на стадії 1/16-ї фіналу. Для попередніх раундів кількість балів буде змінюватись в залежності від кількості цих раундів. Зараз тим, хто вилетів в першому попередньому раунді нараховується 5 балів, в другому - 10.
Складаючи суму "чемпіонатних" та "кубкових" балів, отримуємо ту кількість залікових пунктів, з якою клуби підходять до старту чемпіонату. Нескладно побачити, що, наприклад, донецький Шахтар стартував в цьому сезоні зі 160-ма балами, а київське Динамо - з 153-ма.
Другу частину складає так званий динамічний рейтинг. Він нараховується після кожного матчу чемпіонату, Кубку та єврокубків (зауважте, в статичній частині єврозмагання не враховуються - тільки в динамічній). Принцип нарахування наступний:
- за кожну перемогу команда отримує до свого рейтингу певну кількість балів; - після кожної поразки така ж сама кількість балів від рейтингу команди віднімається; - нічия це умовний "нуль", рейтинг залишається незмінним.
Кількість залікових пунктів для кожного турніру різна.
Матч в УПЛ - 3 (і, відповідно, -3) бали. Перша ліга - 2 (і -2). Друга ліга - 1 (і -1).
Кубок розділено на дві частини: в попередніх раундах - 1 (і -1) бал, в основних раундах - 3 (і -3) бали.
Так само поділені і єврокубки: в кваліфікаційних раундах, включаючи і раунд плей-офф, що передує груповій стадії ЛЧ і ЛЄ - 3 (і -3) бали за перемогу (поразку), починаючи з групової стадії - 5 (і -5) балів. Ліга Чемпіонів і Ліга Європи в нашому рейтингу ніяк не диференціюються.
Отже, як бачимо, рейтинг може суттєво змінюватись після кожного матчу команди - особливо це стосується поєдинків в єврокубках. До прикладу, Шахтар в минулому році б дуже суттєво відірвався від Динамо, оскільки виграв 5 із 6 матчів групового турніру. Зараз же саме єврокубки дозволили киянам максимально наблизитись до свого головного суперника.
Отже, перед вами "Рейтинг клубів України" на 11 жовтня, тобто після поєдинків 15-го туру в першій лізі. Оновлюватись він буде після кожного туру в чемпіонаті, Кубку чи єврокубках (перенесені матчі, як-от Металург-Львів в першій лізі, ми будемо просто фіксувати, але нову версію рейтингу не вивішуватимемо).
Примітка: білим кольором виділені ті клуби, що потрапили в статичну частину рейтингу (за досягнення в минулому сезоні), але в поточному чемпіонаті чи Кубку участі не беруть.
Чекаємо на ваші відгуки, зауваження та рекомендації!
Між іншим, шановний Игон, за цим, як Ви висловились - дилетантським, принципом побудований рейтинг, що вже не перший рік функціонує в одній із найфутбольніших країн світу, Бразилії. Власне, там ми ідею і позичили.
Рейтинг совершенная фигня. Не проще сделать коефициент с учетом приналежности к определенной лиге и поставить бонусы за занятые места? А тут какие-то очки по достижениям, но не по самому главному для чемпионатов - очкам. Дилетантство.